הגבלת אזורים גאוגרפיים להעסקת עובד זר בסיעוד

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

שר הפנים, גדעון סער, אישר שורה של תקנות הנוגעות להעסקתם של עובדים זרים בתחום הסיעוד. תקנות אלו נכנסו לתוקפן כבר החודש (יולי 2014) אחת מהתקנות היא הגבלת אזור התעסוקה ומספר המעסיקים של עובדים זרים בתחום הסיעוד.

התקנות החדשות קובעות כי לכל מטפל סיעודי יוגדר מראש אחד משלושה אזורים שרק בו יהיה רשאי לעבוד – תל אביב, מרכז או פריפריה. ברשות האוכלוסין וההגירה אומרים כי התקנות גובשו בעקבות תלונות רבות של מטופלים בפריפריה על עזיבת המטפלים מרכז הארץ, התקנות נכנסו לתוקפן ב-10/8/14.

תקנה נוספת מגבילה החלפת מעסיקים, עובד זר שיחליף את עבודתו שלוש פעמים או יותר במשך שנתיים, שלא בעקבות מות המטופל, העברתו למוסד או פיטורין, יוזמן לבירור מנהלי. "במסגרת הבירור תיבדק סיבת המעברים התכופים, ואם ימצא כי העובד מנצל לרעה את רישיון העבודה שניתן לו, העובד יורחק מישראל", נכתב בהודעת שר הפנים.

לכאורה, התקנות הללו באו להיטיב עם המעסיק הסיעודי בעוד הקו המנחה היה:

  • למנוע נטישת הפריפריה לטובת המרכז "העשיר"
  • למנוע החלפת מעסיקים בתדירות גבוהה כאשר העבודה יותר קשה ופחות אטרקטיבית

אך בפועל היוצא נראה כי יש בתקנות הללו גם פגיעה במעסיקים וזאת בשל החלוקה הגאוגרפית של היישובים.

ערים שכנות בהרבה מהמקרים אינן מוגדרות באותו אזור ולא ניתן יהיה להעסיק עובד זר אשר מתפנה בעיר השכנה משום שרישיונו מוגדר על פי אזור אחר. לדוגמא : הרצליה ורעננה – כאשר הרצליה מוגדרת באזור תל אביב המבוקש בעוד רעננה מוגדרת כמרכז ועובדים אשר נרשמו כמועסקים ברעננה לא יוכלו לעבוד בהרצליה. דוגמא נוספת היא בת ים המוגדרת כתל אביב וראשון לציון שכנתה שמוגדרת כמרכז.

ההגבלות הללו בחלוקה הנתונה יכולים למנוע העסקה מוצלחת רק בשל חיתוך שרירותי של ערי הארץ.

עלון להחתמת העובד להגבלות גאוגרפיות בעברית

רשימת חלוקה גאוגרפית

*האמור לעיל אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטיו/או חשבונאי של עורך דין ו/או רואה חשבון והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.

עוד כתבות בנושא

אישור הלוואה לעובד הזר

בין המעסיק הסיעודי לעובד הזר המטפל בו נרקמת מערכת יחסים , לעיתים ההתנהלות דומה מאוד לזו של בני משפחה. הקרבה בין העובד ומעסיקו מאפשרת בקשות

קרא עוד >

עבירות מצד העובד

אנו נתקלים רבות במקרים בהם העובד הזר המטפל במטופל, לרוב חסר הישע, פוגע בו בצורה כזו או אחרת. ישנם מקרים חמורים בתקשורת לאחרונה על מקרי מוות

קרא עוד >

יש לכם שאלה?

כתבו לנו וצוות המומחים שלנו יחזיר לכם תשובה בהקדם, ללא עלות!