עוזרת בית – כמה זה עולה לכם?

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

(התחשיב נכון לשכר שהוחל בדצמבר2017 ותקף לשנת 2021)

כמעט לכולנו יש מנקה או עוזרת בית שעוזרת בהתנהלות השוטפת ובניקיון הבית, פעם בשבוע או פעמיים בחודש. כולם בטח יודעים כמה הם משלמים עבור שעת עבודה, אבל האם אי פעם חישבתם כמה עולה לכם להעסיק את העובדת כאשר מתייחסים לכלל התנאים הסוציאליים?

העלות :כ-65 ש"ח לשעה (ברוטו כולל כל התנאים סוציאליים המפורטים להלן), לא כולל נסיעות !!!!. 

עוזרי הבית שלכם זכאים לשכר שלא יפחת מ- 29.12₪ לשעה שכר מינימום (נכון לאפריל 2021).  מעבר לכך,  ככל שהאזור בו מועסקת עוזרת הבית נחשב לאמיד יותר, או אזורים מחוץ למטרופולין הדורשים זמן נסיעה רב כך העוזרים יצפו לקבל שכר גבוה יותר.

השכר המקובל לשעה עומד על 50 ש"ח נטו.

פנסיה: על פי חוק עליכם להפריש כספים לטובת ביטוח פנסיוני מקיף לעוזרי הבית שלכם. עלות תוספת הביטוח הפנסיוני (חלק המעסיק בלבד): 3.25ש"ח לשעת עבודה (מחושב לפי שכר של 50 ש"ח לשעה, 4 שעות בשבוע).

העובדים הם שצריכים לבחור את קרן הפנסיה אליה יועברו הכספים ואם לא יעשו זאת, האחראיות מוטלת עליכם. ההפרשה הכוללת לפנסיה עבור עוזרי הבית היא בגובה 12.5% משכרם –  6%  ממומנים על ידם ו-6.5% ממומנים מכיסכם. 

פיצויים : יש להפריש מידי חודש 6% לפיצויים , כספים אלו יימסרו לעובד בעת סיום יחסי עובד מעביד, גם כאשר מתפטר. במידה ויפוטר העובד יש להשלים את ההפרש בין הכספים שנחסכו לבין שכר חודשי אחרון כפול מס' שנות עבודה. עלות הפיצויים המופרשים מידי חודש : תוספת של 3ש"ח לשעה (לפי שכר-50 ש"ח לשעה, 4 שעות בשבוע).

מי שלא משלם, מסתכן  !

דמי ביטוח לאומי: חובה לרשום את פרטי עוזרי הבית כולל שמם ומספר תעודת הזהות שלהם באתר המוסד לביטוח לאומי. גובה התשלום הוא 7.25% מהשכר. רישום העוזרים בביטוח לאומי מבטיח את זכויותיהם למקרה של תאונה, דמי לידה, פנסיית שאירים, דמי אבטלה וקצבת זקנה.

עלות הביטוח הלאומי: תוספת של 3.63 שקלים לשעה (לפי שכר 50 ש"ח לשעה, 4 שעות בשבוע).

הודעה מוקדמת :יום אחד עבור כל חודש של עבודה. עד לתקרה של 30 יום .

החזר הוצאות נסיעה :עד תקרה של 22.60 שקל ליום עבודה. (עודכן לאחרונה 01/02/2016)

חופשה שנתית:  לעובד שעתי אשר עובד בקביעות אצל אותו מעסיק מעל ל-75 ימים בשנה או בשנתיים הרצופות הזכאות תחושב לפי מס' ימי העבודה בפועל (כלומר לפי יחסיות המשרה). עובדת שעובדת פעם בשבוע לדוגמא (4 שעות ביום) למעשה עובדת כ- 52 ימים בשנה (4.3 שבועות בממוצע בחודש כפול 12 חודשים) תהיה זכאית ל-0.11 ימי חופשה בחודש (לפי שכר של 50 שח לשעה ) וזאת בהתאם לזכאות של עובד עם ותק של 1-5 שנים, ובהתאם לאחוז המשרה , כלומר בכל אחת מ-5 שנות העסקה הראשונות (עולה עם הוותק) העובדת זכאית ל  -1.32 ימי חופש בשנה , שווי יום חופשה כשווי יום עבודה (8.40 שעות ליום בתעריף של 50 שח לשעה) , סה"כ – 559 שח לשנה.

דמי הבראה : במידה ועבדה מעל שנה, זכאית לימי הבראה לפי היקף המשרה   -לדוגמא עוזרת בית עובדת 4 שעות שבועיות, משמע 17.2 שעות בחודש (כפול 4.3 שבועות בממוצע בחודש), משמע 9.4% משרה (17.2 לחלק ל-182 שעות של משרה מלאה כפול 100), בשנה הראשונה משלמים עבור משרה מלאה 5 ימים כפול 382= 1910ש"ח , ול- 9.4% משרה 179.54ש"ח לשנה.

דמי מחלה. עוזרי הבית זכאים לדמי מחלה על פי החוק, החל מהיום השני למחלתם וכתנאי להצגת אישור רפואי. בעבור ימי המחלה השני והשלישי הם זכאים לקבל 50% מסך שכרן היומי. בעבור כל אחד מימי המחלה הבאים – 100% .הימים נספרים ברצף , כלומר אם לעובדת אישור רפואי עבור שבועיים ויום עבודתה הוא ביום החמישי לספירת ימי המחלה אז יש לשלם לה שכר של יום עבודה מלא, וכך ממשיכים בספירה , אם גם יום העבודה הבא בשבוע שלאחר מכן , נופל על יום המחלה אז גם עליו יש לשלם לה שכר של יום רגיל.

מס הכנסה. חובת תשלום מס הכנסה חלה גם על העסקת עוזרת בית. אלא שבפועל רק עבור עוזרות בית מעטות יש לשלם מס הכנסה. הסיבה: סף המס, הסכום שמעליו חלה חובת תשלום מס הכנסה גבוה ורוב עוזרות הבית פשוט אינן מגיעות לסף המס.

בנוסף: חוק עבודת נשים. חוק זה, על כל סעיפיו, חל על עוזרת הבית. למשל, אם העוזרת נכנסת להריון, קיימת הגבלה על פיטוריה ויש צורך באישור משרד התמ"ת כדי לפטרה. העובדת שבה מחופשת לידה? לא ניתן לפטרה, אלא רק 60 יום לאחר ששבה לעבודה.

להרחבה והסבר אנא הפנו שאלה למומחה לאחר הליך הרשמה קצרצר הנמצא בקישור הבא  –שאל שאלה 

מעוניינים לדעת כמה בדיוק עליכם לשלם לעובד ?  פנו אלינו לביצוע סיכום ביניים תקופתי/גמר חשבון מקצועי אצל חשב שכר מומחה בתחום דיני עבודה לפרטים נוספים לחצו כאן  

*האמור לעיל אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטיו/או חשבונאי של עורך דין ו/או רואה חשבון והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.

עוד כתבות בנושא

יש לכם שאלה?

כתבו לנו וצוות המומחים שלנו יחזיר לכם תשובה בהקדם, ללא עלות!