עובדת מחליפה

עובדת מחליפה

עובדת מחליפה- איך זה מתבצע?

הנוהל אינו מחייב את התאגיד למצוא מחליפה. ניתן להיעזר בשירותי התאגיד ולפנות לתאגידים נוספים באזור המגורים אולי שם ימצא פתרון .

יש ביקוש רב לעו"ז. ובהחלפה העובדים דורשים שכר גבוה מהמקובל , ניתן להעסיק עובדת שבין עבודות כמחליפה באופן חוקי .התאגיד ידאג לרישומה כחוק . אך יחד עם זאת בהרבה מקרים כאלה משפחות נאלצות בלית ברירה להיעזר בעובדות בלתי חוקיות בארץ על מנת לסעוד את יקיריהן.

עובדת מחליפה – האם העסקתה יותר גבוהה בגלל שהיא זמנית?

עובדת מחליפה דורשת שכר גבוה יותר מכמה סיבות, אחת היא היצע נמוך מול ביקוש גבוה שמאפשר להן לדרוש יותר , וסיבה נוספת היא מאחר ואורחת לרגע לא צוברת וותק לתנאים סוציאליים ולכן מגלמת זאת בבקשה לשכר גבוה יותר.

עובדת זרה מחליפה שתעבוד אצלינו -40יום. האם אני צריכה לעשות לה ביטוח רפואי ? לשלם ביטוח לאומי ? תשלומים נוספים ?

לטובתך כמעסיק רצוי שתעשה ביטוח רפואי לעובדת במידה ותחלה או תפצע במהלך עבודתה עימך. לגבי ביטוח לאומי – עבור כל עובד צריך לשלם ביטוח לאומי ולא משנה כמה ימים הוא עובד. באשר לתשלומים נוספים, מגיע לו רק ימי חופשה, וכל השאר רק אחרי שנה.

האם עובד מחליף זכאי לפדיון יום חג?

עובד מחליף הינו עובד שעתי ולא עובד בשכר חודשי וככזה זכאי לתשלום עבור פדיון ימי חג רק החל מהחודש הרביעי לעבודתו.

העובדת יוצאת לחופשה של 45 יום ואף אחד (לא סוכנות התיווך ולא העובדת עצמה) נותנים מענה למציאת מחליפה. מה עושים?

אחריות על מציאת מחליפה מוטלת על המשפחה. חברת הסיעוד והעובדת יכולים לעזור. אבל בשל המחסור הרב בעובדים זה קשה.  נסו להציע שכר גבוה ולמצוא בפתרונות יצירתיים.

חשוב לדעת שחברת הסיעוד יכולה להדריך אתכם לקבל את מלוא גמלת הסיעוד גם אם המטפל נמצא חודש בחופשת מולדת ניתן לבדוק במאגר ואולי אף להעסיק עובד ישראלי בזמן זה.

העובדת הזרה יצאה לחופשת לידה. עבור מי עלי לשלם ביטוח לאומי-עבורה או עבור המחליפה? אם עבור המחליפה, מי משלם בגין העובדת?

ביטוח לאומי משלם את שכרה של העובדת אשר בחופשת לידה, ומקזז את התשלומים שלו משכרה. ההתחשבנות שלך בזמן זה רק מול העובדת המחליפה.

העובדת שלי חלתה, ולא יכולה לעבוד בזמן הקרוב, עליי להעסיק מחליפה, איך אעשה זאת?

ראשית חשוב להבהיר כי מאחר ומקום מגורי העובד הינם גם מקום עבודתו לא ניתן להוציא את העובד החולה מבית המטופל, אלא אם כן יש לו מקום אחר לשהות בו במהלך מחלתו ומסכים לכך . שנית, דמי המחלה משולמים הן על ידי המשפחה והן על ידי חברת הסיעוד לעובד החולה אשר אינו נגרע מהיתר העסקה בעת מחלתו. לכן בהעסקת עובד מחליף, שכר העובד המחליף מוטל על המשפחה בלבד, זאת מאחר והביטוח הלאומי לא משלם הן את שכר העובד החולה והן את שכר המחליף.

העובדת שלי רוצה לצאת לחופשה בחו"ל ועלי להעסיק עובדת מחליפה בעת חופשתה, האם הביטוח הלאומי ישתתף בתשלום שכר המחליפה?

עם יציאת העובד הקבוע לחו"ל מקבל העובד אשרה מיוחדת הנקראת אינטר ויזה, ובמהלך שהייתו בחו"ל ניתן לגרוע את העובד הקבוע מהיתר העסקה ולרשום עובד מחליף במקומו, במקרה שכזה בהחלט הביטוח הלאומי משתתף בתשלום שכר המחליף.

*האמור לעיל אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטיו/או חשבונאי של עורך דין ו/או רואה חשבון והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.

יש לכם שאלה?

צוות המומחים שלנו כאן כדי לתת לכם מענה מקצועי ללא עלות.

יש לכם שאלה?

כתבו לנו וצוות המומחים שלנו יחזיר לכם תשובה בהקדם, ללא עלות!