חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
מטפל ביתי באמצעות שירותי סמך

איך מקבלים מטפל ביתי ללא גמלת סיעוד [שירות סמך לאזרח ותיק]

לא כל אדם סיעודי נמצא זכאי לגמלת סיעוד, אם בשל רמת הכנסות גבוהה ואם בשל סיבות אחרות. כמו כן ישנם אנשים בעלי מוגבלויות מסוגים אחרים, שאינם סיעודיים, אך בכל זאת זקוקים לסיוע מדי פעם. בדיוק לשם כך נוצרו שירותי הסמך.

שירותי סומכות / שירות סמך ניתנים על ידי משרד הרווחה, באמצעות מחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות. כל משפחה או אדם בודד הנמצאים במצוקה אישית, משפחתית, כלכלית או חברתית וזקוקים לסיוע – יכולים לקבל עזרה זמנית או קבועה באמצעות סומכי רווחה.

מטפל אישי לאזרחים ותיקים ללא גמלת סיעוד

תושבי ישראל בגיל פרישה ומעלה, שנקבעה להם זכאות לשירותי סמך, יכולים לקבל סיוע באמצעות שירותי הרווחה במקום מגוריהם. הסיוע ניתן בכל פעם לתקופה של חצי שנה, ויכול לכלול אחד או יותר מהשירותים הבאים – לפי רמת הזכאות ומצבו של המבקש:

  • עזרה בעבודות הבית – ניקיון, בישול, כביסה, גיהוץ (עד 40 שעות בחודש).
  • ליווי לטיפולים, קניות וסידורים אחרים וכן עזרה בגילוח (עד 30 שעות בחודש).
  • שילוב של משק בית וטיפול אישי (עד 70 שעות בחודש).
  • סיוע של עובד סמך מקצועי לתשושים, בודדים ומרותקים לבית (עד 10 שעות בחודש).
  • טיפול סוציאלי וסיוע חומרי (לא בכסף).

בכל חצי שנה יש לקבוע מחדש האם להמשיך ולספק את השירות.

זכאות לקבלת שירותי סמך לקשישים

כשמדובר באזרחים ותיקים וסיעודיים בגיל פרישה ומעלה, תתבצע בדיקה של גובה הכנסותיהם לקביעת זכאות לקבלת השירות. יש להיות מודעים לכך מראש.

כמו כן עדיפות במתן שירותי סומכות תינתן למי שסובל מהזנחה או התעללות; למי שסובל מירידה בתפקוד / סיעודי / תשוש נפש; לקשישים בודדים ללא קשר עם משפחה; וכן לבעלי קצבת ביטוח לאומי עם השלמת הכנסה.

שירותי סמך לבעלי גמלת סיעוד

מי שכבר זכאי לגמלת סיעוד יכול לבקש אישור מיוחד לקבלת שירות סמך. במקרים חריגים השירות יאושר.

איך מקבלים את שירותי הסמך

יש לפנות למחלקה לשירותי רווחה בעירייה / מועצה מקומית במקום המגורים (בחלק מהרשויות ניתן למלא טופס מקוון). לאחר מילוי טופס בקשה לקבלת סיוע, תתבקשו לספק את המסמכים הדרושים וכן כל מידע אחר לקביעת זכאותכם. ההחלטה בדבר הזכאות תינתן תוך 30 יום מיום הגשת הבקשה.

*האמור לעיל אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטיו/או חשבונאי של עורך דין ו/או רואה חשבון והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.

עוד כתבות בנושא

לרישום לתאגיד

מלאו את הפרטים הבאים לקבלת סיוע ברישום לתאגיד

יש לכם שאלה?

כתבו לנו וצוות המומחים שלנו יחזיר לכם תשובה בהקדם, ללא עלות!
זמנית השירות אינו זמין.
ניתן לרכוש ייעוצים תחשיביים וגמרי חשבון.