חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
השאלת ציוד רפואי, שיקומי וסיעודי

ציוד רפואי, סיעודי ושיקומי בחינם, בהשאלה או במימון חלקי

כאשר יקירינו נמצאים במצב סיעודי, יש לספק להם את כל התמיכה, האהבה והעזרים הנחוצים לתפקודם היומיומי.

למרבה המזל, יש כמה וכמה גורמים במדינת ישראל המספקים ציוד רפואי לקשישים ומבוגרים סיעודיים – או בחינם, או בהשאלה תמורת פיקדון או במימון חלקי כלשהו. כמו כן ניתן גם להשכיר או לרכוש את הציוד למי שמעוניין.

לקבלת הציוד יש להביא תעודת זהות ופיקדון כספי בצורת מזומן או המחאה. כמו כן ניתן לשאול ציוד עבור אדם אחר המרותק לביתו. בחלק מהמקרים ההשאלה מוגבלת בזמן, ולעיתים יש להיכנס לרשימת המתנה עד לקבלת הציוד (בעיקר כאשר מדובר בציוד כבד יותר כגון מיטה סיעודית, מנוף ועוד).

משרד הבריאות

מן הבחינה הסיעודית, זכאים למימון הם מטופלים סיעודיים בביתם – ולא במסגרת מוסדית. כמו כן זכאים גם המתגוררים במסגרת חוץ ביתית מטעם משרד הרווחה. טרם הרכישה יש לפנות ללשכת הבריאות במקום המגורים כדי לברר את זכאותכם.

  • מימון מכשירי שיקום – המימון הוא בגובה 75% מהמחיר, אך במקרים מיוחדים ניתן לקבל גם מימון מלא.
  • מימון מכשירי ניידות – המימון הוא בגובה 90% מהמחיר, כולל מימון של תיקון המכשירים לאחר תום תקופת אחריות. ציוד לדוגמה: כיסאות גלגלים ידניים וממונעים, טיולונים, מיטות הידראוליות וחשמליות, מזרני אוויר למניעת פצעי לחץ, הליכונים, קביים ועוד.
  • מימון מכשירי הליכה – תותבות גפיים, נעליים רפואיות, חגורות תומכות ועוד. יש להביא המלצה של אורתופד או רופא שיקומי.

כאן המקום לציין שהחל מ-1 לינואר 2024, האחריות בנושא ציוד שיקומי תעבור ממשרד הבריאות לקופות החולים. הפעימה השנייה תתרחש ב-1 ליולי 2024.

עמותת יד שרה

העמותה משאילה עשרות סוגי ציוד ומכשירים ב-100 סניפים בכל הארץ – אביזרי הליכה וניידות, אביזרי אמבטיה ושירותים, ציוד רפואי, אביזרים לאשפוז ביתי, מיטות ומזרנים, מכשור נשימה, ציוד פיזיותרפיה ועוד.

לפרטים ולקבלת ציוד: yad-sarah.net

עמותת עזר מציון

העמותה מספקת ציוד ומכשור רפואי / שיקומי במעל 50 מוקדים בכל הארץ – כיסאות גלגלים, הליכונים, קביים, מיטות סיעודיות חשמליות, מחוללי חמצן, מנופים להרמת חולים, מכשירי אינהלציה והזנה, מוצרי ספיגה ועוד.

לפרטים ולקבלת ציוד: ami.org.il

עמותת אור לעולם

עמותה על בסיס התנדבות המשאילה ציוד רפואי בחינם – כיסאות גלגלים, הליכונים וקביים, מזרנים וכריות נגד פצעי לחץ, מיטות בית חולים, מכשירי נשימה ועוד.

לפרטים ולקבלת ציוד: orlaolam.org.il

עמותת כמעיין המתגבר

השאלת ציוד רפואי, שיקומי וסיעודי בחינם; מענה לבעיות נגישות במדרגות; הסעה למרפאות שיקום למתקשים להגיע; סיוע לקשישים נזקקים במשימות היומיום ועוד.

לפרטים ולקבלת שירות: briutova.org


פורטל כל זכות בנושא השאלת ציוד שיקומי ורפואי

*האמור לעיל אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטיו/או חשבונאי של עורך דין ו/או רואה חשבון והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.

עוד כתבות בנושא

לרישום לתאגיד

מלאו את הפרטים הבאים לקבלת סיוע ברישום לתאגיד

יש לכם שאלה?

כתבו לנו וצוות המומחים שלנו יחזיר לכם תשובה בהקדם, ללא עלות!
זמנית השירות אינו זמין.
ניתן לרכוש ייעוצים תחשיביים וגמרי חשבון.