מעסיק בלעדי – איך תעשה את זה נכון?

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

להלן מידע שיעזור לך להעסיק את העובד הזר בביתך בצורה נכונה ושלא תחשוף אותך לתביעות מיותרות.

המידע ניתן באדיבות "הקו למעסיק":

1. יש לשים לב לתעד כל אירוע כספי עם העובד. הדבר אמור לגבי קבלת משכורת ודמי כיס אך תקף גם לגבי מחלה, חג, שבת, ומתן מתנות או בונוסים. הדבר יסייע לך לשלם לעובד כמה שמגיע לו לפי החוק ולא מעבר לכך.

2. יש לנהל יומן שעות שבו מצוינים ימי ושעות העבודה של העובד. במקרה של שעות נוספות יש לציין את ערך השעה והסה"כ החודשי.

3. מומלץ לעדכן את הסכם העבודה עם העובד לאחר המעבר להעסקה עצמאית ובכל אופן אחת לשנה, בכדי לשים את האצבע על אירועים שקרו, העלאות שכר, תכנון ימי החג העתידיים ועוד.

4. משפחות רבות מעדיפות לבצע תחשיב תקופתי בכדי לדעת היכן הן עומדות למול התשלומים העתידיים של הפנסיה לעובד. יש לבצע תחשיב שכזה אצל גורם מוסמך בלבד, כגון חשב שכר או מנהל חשבונות הבקיאים בחישוב שכר לעובדים זרים בסיעוד.

5. שאלות שמתעוררות במהלך העסקה עשויות להיות הרות גורל ברמה משפטית, והעדר הכוונה צמודה של חברת הסיעוד עלול לחשוף את משפחתך לתביעה מיותרת מצד העובד או אף מצד המדינה. יש להקפיד להיות בקשר עם אנשי מקצוע כגון עורך-דין, חשב שכר, עובדת סוציאלית ואף מומחה למימוש זכויות בכדי להיות "עם יד על הדופק" בכל מה שקשור לקצבאות.

ניתן לקבל חלף (תחליף) תלוש שכר לעובד הסיעודי למקבלי גמלת סיעוד בכסף, יחד עם פנקס שכר הכולל בתוכו מסמכים המגנים על המעסיק. לפרטים הקליקו כאן >

*האמור לעיל אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטיו/או חשבונאי של עורך דין ו/או רואה חשבון והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים באתר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד.

עוד כתבות בנושא

חוקים ונהלים

אישורים, נהלים וביטוח לאומי הקלות בקבלת חוק סיעוד מהביטוח הלאומי גמלת סיעוד למקבלי רנטות הנחיות לקבלת אישור העסקת עובד זר במחלקה סיעודית נוהל ועדה מייעצת

קרא עוד >

יש לכם שאלה?

כתבו לנו וצוות המומחים שלנו יחזיר לכם תשובה בהקדם, ללא עלות!